Film jest opowieścią o burzliwym uczuciu dojrzewającej dziewczyny do trzydziestokilkuletniego mężczyzny.
Gabi, ma szesnaście lat, urodę i wdzięk, ale także pewność siebie i wszystkie cechy dzieciaka, które wychowuje ulica. Życie nauczyło ją bezczelności i bezkompromisowego dążenia do celu. Pali papierosy, słucha hip hopu, nie zawsze jest uczciwa. Jest jednak w niej młodzieńcza niewinność i poczucie własnej wartości. Poznajemy ją w szczególnym momencie życia, kiedy przestaje być dzieckiem, jeszcze nie stała się kobietą. Oglądamy (trwający tylko jedną dobę) proces przemiany nieodpowiedzialnego, zbuntowanego dziecka w dziewczynę zdolną do refleksji i miłości.
Gabi, zakochana jest w Borysie (Andrzej Chyra) ? mieszkającym w sąsiedztwie, starszym od niej o kilkanaście lat dziennikarzu. Jednak to nie jego wiek jest największym zmartwieniem Gabi. Borys ma atrakcyjną narzeczoną - Baśkę (Magdalena Cielecka).
Gabi regularnie zakrada się do mieszkania Borysa starając się potajemnie wniknąć w jego życie. Brak odwagi nie pozwala jej na odkrycie swoich emocji. Przebranie i udawanie kogoś, kim nie jest, ma być sposobem na zbliżenie do ukochanego mężczyzny. Pewnego dnia Borys przyłapuje ją w swoim domu. To spotkanie staje się dla Gabi wyjątkową szansą na nawiązanie bliższego kontaktu z człowiekiem, który dotąd nie zwracał na nią uwagi. Losy Borysa splatają się dodatkowo z osobami zmieszanymi w wielką aferę korupcyjną, którą mają ujawnić media. Jego życie staje się zagrożone.
Fabuła filmu kończy się różnymi, alternatywnymi wersjami ukazującymi odmiennie losy naszych bohaterów. Ich życie splata się na różne sposoby. Reżyser inspirując się filmami Krzysztofa Kieślowskiego i Davida Lyncha prowadzi widza w niekonwencjonalny sposób do najważniejszych pytań o sens naszego życia i okoliczności rządzące naszymi losami. Jak duży wpływ mamy na to, co się z nami stanie? Czy istnieją tajemne siły, które pomagają nam w najważniejszych wyborach? Czy na pewno jesteśmy jedynymi panami naszego losu?
W filmie zobaczymy między innymi: Andrzeja Chyrę, Magdalenę Cielecką, Krzysztofa Globisza, Jana Frycza, Gabrielę Kownacką i Piotra Najsztuba. Reżyserem i współautorem scenariusza (wspólnie z Małgorzatą Sawicką-Owsiany) jest Roland Rowiński. Autorem zdjęć - Marian Prokop. Producentem filmu jest Kazimierz Rozwałka i Figaro Sp. z o.o.
Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 30 czerwca 2002 roku i trwały 2 tygodnie. Oryginalną oprawę dźwiękową filmu tworzą dwa odmienne nurty muzyczne. Tłem akcji jest subtelna muzyka jazzowa Grzegorza Piotrowskiego oraz zespołu Alchemik. Dynamikę i buntowniczą naturę bohaterki filmu podkreślają zdecydowane rytmy i teksty kultowego wśród młodzieży, hiphopowego zespołu Paktofonika. Odmienność muzycznych stylów zaprezentowanych w filmie, oddaje złożoną naturę życia bohaterów, akcentuje także różne możliwości ich interpretacji.
nie wiem co to za film i szczeze mnie to nie interesuje... ale zaglosowalam 10 tak a nie inaczej bo moj pies mial na imie gabi ale zginela ;( anonim 05-01-2007, 23:55 Zły film jest jak korek, zawsze wypłynie. Korek - a może gówno? Ezaw 27-04-2004, 14:03 fabuła niezbyt trybi , niestety wyszedłem zdezorientowny .ale aktorzy grają dobrze . heh hugo 26-06-2003, 23:38
|