Kino Charlie zaprasza aktywnych i zaangażowanych seniorów, którzy kochają kino i dobre towarzystwo na seanse filmowe do Kina Charlie. Jeśli wiesz, że Twój dziadek lub babcia uwielbiają oglądać filmy i o nich dyskutować koniecznie zaproś ich do nas!
Chcąc przywrócić film jako trwały element udziału emerytów w życiu kulturalnym, powołaliśmy do życia cykl seansów ŚRODA SENIORA. Specjalne dobrany repertuar filmowy, wyświetlamy w każdą środę po godzinie 13:00. Głównym celem jest zachęcenie do aktywnego uczestniczenia w kulturze oraz umożliwienie seniorom spędzenia wolnego czasu w sposób miły i kreatywny, poprzez możliwość regularnych spotkań z wartościowym, artystycznym repertuarem filmowym. Poza tym pokazy filmowe będą szansą do zaprezentowania nowej inicjatywy Kina Charlie - programu edukacyjnego przeznaczonego dla seniorów - AKADEMII FILMOWEJ SENIORA 50 PLUS - KINORAMA której otwarcie nastąpi już wkrótce. Cykl pokazów filmowych ŚRODA SENIORA będzie również okazją do zapoznania się z naszym kinem i jego ofertą.
28 listopada zapraszamy na kolejny Trójpak Filmowy! Tym razem o 12:00 pokażemy film
"Miłość"
o 13:30
"Pokłosie",
a o 15:30
"Mój rower". Bilety na każdy tytuł: 10 zł!
POKŁOSIE
(Pokłosie)
dramat, Polska 2012, 107'
Reżyseria: Władysław Pasikowski
Scenariusz: Władysław Pasikowski
Muzyka: Jan Duszyński
Zdjęcia: Paweł Edelman
Obsada: Maciej Stuhr, Ireneusz Czop, Zbigniew Zamachowski, Danuta Szaflarska, Jerzy Radziwiłowicz, Zuzana Fialová, Wojciech Zieliński, Danuta Borsuk
Nagrody: Gdynia 2012: Nagroda Specjalna-Nagroda Dziennikarzy (Władysław Pasikowski), Gdynia 2012: Wyróżnienie Jury (Władysław Pasikowski)
Nominacje: Gdynia 2012: Udział w konkursie głównym (Władysław Pasikowski)
Ten film budził wiele emocji już na etapie kręcenia zdjęć. Nie mogło być jednak inaczej, skoro Władysław Pasikowski zabrał się ze jeden z najbardziej kontrowersyjnych rozdziałów naszej historii. "Pokłosie" nawiązująca do pogromu Żydów w Jedwabnem, współczesna opowieść o mieszkańcach polskiej wsi, którzy podczas II wojny światowej zamordowali grupę Żydów.
Franciszek Kalina po latach emigracji przyjeżdża do Polski, zaalarmowany wiadomością, że jego młodszy brat popadł w konflikt z mieszkańcami swojej wsi. Po przyjeździe odkrywa, że przyczyną jest mroczna tajemnica sprzed lat. Skłóceni od lat bracia próbują dojść prawdy. Prowadzone przez nich śledztwo zaostrza konflikt, który przeradza się w otwartą agresję. Ujawniona tajemnica odciśnie tragiczne piętno na życiu braci i ich sąsiadów
MIŁOŚĆ
(Amour)
dramat, Francja, Niemcy , Austria 2012, 125'
Reżyseria: Michael Haneke
Scenariusz: Michael Haneke
Zdjęcia: Darius Khondji
Obsada: Isabelle Huppert, Jean-Louis Trintignant, Emmanuelle Riva, Alexandre Tharaud, William Shimell, Rita Blanco, Ramón Agirre
Nagrody: Cannes 2012: Najlepszy film (Michael Haneke)
Nagrodzona Złotą palmą na festiwalu w Cannes " Miłość" Michaela Hanekego to jedno z największych arcydzieł współczesnego kina. Film opowiada o sile miłości, czułości i poświęceniu.
Nagrodzony po raz drugi najważniejszą nagrodą festiwalu w Cannes twórca m.in " Pianistki" i " Białej wstążki" zaprosił do współpracy przy " Miłości" Dhariusa Khondji, wybitnego operatora, autora zdjęć do filmów Davida Finchera, Romana Polańskiego, Wong Kar-waia czy Woody'ego Allena.
Głównymi bohaterami " Miłości" są Georges (Jean-Louis Trintignant) i Annie (Emmanuelle Riva), małżeństwo muzyków w podeszłym wieku. Ich córka ( Isabelle Huppert) mieszka z rodzina za granicą. Pewnego dnia Annie przechodzi silny atak, w wyniku którego jej stan zdrowia dramatycznie się pogarsza. Wiezy uczuciowe od tylu lat łączące parę zostają wystawione na ciężką próbę.
"Życie, małżeństwo, miłość, cierpienie, śmierć - wszystko zostało obnażone, ale stwierdzając to, nie dotykamy istoty filmu. Śmiałości zamiaru, doskonałości wykonania, ofiarności gry dwojga 80-latków, Emmanuelle Rivy i Jeana-Louisa Trintignanta. Niebywała jest prostota filmu, artystyczna szczerość reżysera, który opowiada o doświadczeniu najpowszechniejszym, choć ukrywanym nawet przed bliskimi: towarzyszenia cierpieniu kochanej osoby." Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza
"Wyszłam z kina ze ściśniętym gardłem. Najnowszy film (...) Michaela Hanekego jest dla mnie arcydziełem." Barbara Hollender, Rzeczpospolita
"No i jest. Tegoroczne canneńskie arcydzieło. Miłość Michaela Hanekego jest najlepszym filmem w karierze reżysera, którego rzemiosło doceniałem zawsze, ale którego moralizatorstwo często budziło moje wątpliwości. (...) Haneke staje twarzą w twarz z umieraniem jako ostateczną potwarzą natury rzuconą pod adresem ludzkiej godności." Michał Oleszczyk, Dwutygodnik
"Zachwycają precyzyjna, chłodna kompozycja kadrów, spójność historii, nienachalna symbolika i mistrzowskie prowadzenie aktorów. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla koneserów." Michał Zygmunt, Krytyka Polityczna
MÓJ ROWER
(Mój rower)
obyczajowy, Polska 2012, 90'
Reżyseria: Piotr Trzaskalski
Scenariusz: Piotr Trzaskalski, Wojciech Lepianka
Muzyka: Wojciech Lemański
Zdjęcia: Piotr Śliskowski
Obsada: Artur Żmijewski, Michał Urbaniak, Krzysztof Chodorowski, Anna Nehrebecka, Witold Dębicki, Sawa Fałkowska, Maria Maj, Marcin Tyrol
Nagrody Gdynia 2012: Nagroda Specjalna - Nagroda Organizatorów Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego za Granicą (Piotr Trzaskalski) Gdynia 2012: Najlepszy scenariusz (Piotr Trzaskalski, Wojciech Lepianka)
Mówi się, że mężczyźni nie rozumieją kobiet. A co, jeśli jest jeszcze gorzej i nie rozumieją też siebie nawzajem?
Najnowszy komediodramat Piotra Trzaskalskiego (Edi - zdobywca ponad 30. prestiżowych nagród filmowych), to nietypowy przewodnik po męskim świecie. Dlaczego niezależnie od wieku, gdy facet kocha, nie potrafi tego wyrazić słowami?
Bohaterami filmu "Mój rower" jest trzech mężczyzn z jednej rodziny - wnuk, syn, dziadek. Paweł (Artur Żmijewski), Włodek (Michał Urbaniak) i Maciek (Krzysztof Chodorowski) skazani na swoje towarzystwo przez kilka dni, nie przepuszczą żadnej okazji, żeby uprzykrzyć sobie życie. Czy naprawdę więcej ich dzieli niż łączy? Czy klucz do zrozumienia męskiego punktu widzenia w ogóle istnieje?
"Mój rower ma mocno osobisty charakter" - mówi reżyser. "Wiele rzeczy i myśli, o których opowiadam - przeżyłem i dotknąłem. Miałem ojca - mam syna i pewnie kiedyś będę dziadkiem. W tym kontekście jest to film osobisty" - dodaje Piotr Trzaskalski.
Film wywołał spore zamieszanie podczas Festiwalu w Gdyni. Wzbudził ogromny aplauz zarówno wśród publiczności, jak i krytyków, a reżyser Piotr Trzaskalski i Wojciech Lepianka otrzymali nagrodę za najlepszy scenariusz. To "hit festiwalu!" - zachwycał się Tadeusz Sobolewski. Wtórował mu również Hollywood Reporter dodając na swoich łamach: "Poruszył tłumy!".