Kino Charlie zaprasza aktywnych i zaangażowanych seniorów, którzy kochają kino i dobre towarzystwo na seanse filmowe do Kina Charlie. Jeśli wiesz, że Twój dziadek lub babcia uwielbiają oglądać filmy i o nich dyskutować koniecznie zaproś ich do nas!
Chcąc przywrócić film jako trwały element udziału emerytów w życiu kulturalnym, powołaliśmy do życia cykl seansów ŚRODA SENIORA. Specjalne dobrany repertuar filmowy, wyświetlamy w każdą środę po godzinie 13:00. Głównym celem jest zachęcenie do aktywnego uczestniczenia w kulturze oraz umożliwienie seniorom spędzenia wolnego czasu w sposób miły i kreatywny, poprzez możliwość regularnych spotkań z wartościowym, artystycznym repertuarem filmowym. Poza tym pokazy filmowe będą szansą do zaprezentowania nowej inicjatywy Kina Charlie - programu edukacyjnego przeznaczonego dla seniorów - AKADEMII FILMOWEJ SENIORA 50 PLUS - KINORAMA której otwarcie nastąpi już wkrótce. Cykl pokazów filmowych ŚRODA SENIORA będzie również okazją do zapoznania się z naszym kinem i jego ofertą.
2 stycznia zapraszamy na kolejny Trójpak Filmowy! Tym razem o 12:10 pokażemy film
"Pokłosie", o 14:10
"Mój rower", a o 16:00
"360". Bilety na każdy tytuł: 10 zł!
POKŁOSIE
(Pokłosie)
dramat, Polska 2012, 107'
Reżyseria: Władysław Pasikowski
Scenariusz: Władysław Pasikowski
Muzyka: Jan Duszyński
Zdjęcia Paweł Edelman
Obsada Maciej Stuhr, Ireneusz Czop, Zbigniew Zamachowski, Danuta Szaflarska, Jerzy Radziwiłowicz, Zuzana Fialová, Wojciech Zieliński, Danuta Borsuk
Nagrody Gdynia 2012: Nagroda Specjalna-Nagroda Dziennikarzy (Władysław Pasikowski), Gdynia 2012:Wyróżnienie Jury (Władysław Pasikowski)
Nominacje Gdynia 2012: Udział w konkursie głównym (Władysław Pasikowski)
Ten film budził wiele emocji już na etapie kręcenia zdjęć. Nie mogło być jednak inaczej, skoro Władysław Pasikowski zabrał się ze jeden z najbardziej kontrowersyjnych rozdziałów naszej historii. "Pokłosie" nawiązująca do pogromu Żydów w Jedwabnem, współczesna opowieść o mieszkańcach polskiej wsi, którzy podczas II wojny światowej zamordowali grupę Żydów.
Franciszek Kalina po latach emigracji przyjeżdża do Polski, zaalarmowany wiadomością, że jego młodszy brat popadł w konflikt z mieszkańcami swojej wsi. Po przyjeździe odkrywa, że przyczyną jest mroczna tajemnica sprzed lat. Skłóceni od lat bracia próbują dojść prawdy. Prowadzone przez nich śledztwo zaostrza konflikt, który przeradza się w otwartą agresję. Ujawniona tajemnica odciśnie tragiczne piętno na życiu braci i ich sąsiadów.
MÓJ ROWER
(Mój rower)
obyczajowy, Polska 2012, 90'
Reżyseria: Piotr Trzaskalski
Scenariusz: Piotr Trzaskalski, Wojciech Lepianka
Muzyka: Wojciech Lemański
Zdjęcia: Piotr Śliskowski
Obsada: Artur Żmijewski, Michał Urbaniak, Krzysztof Chodorowski, Anna Nehrebecka, Witold Dębicki, Sawa Fałkowska, Maria Maj, Marcin Tyrol
Nagrody: Gdynia 2012: Nagroda Specjalna - Nagroda Organizatorów Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego za Granicą (Piotr Trzaskalski) Gdynia 2012: Najlepszy scenariusz (Piotr Trzaskalski, Wojciech Lepianka)
Mówi się, że mężczyźni nie rozumieją kobiet. A co, jeśli jest jeszcze gorzej i nie rozumieją też siebie nawzajem?
Najnowszy komediodramat Piotra Trzaskalskiego (Edi - zdobywca ponad 30. prestiżowych nagród filmowych), to nietypowy przewodnik po męskim świecie. Dlaczego niezależnie od wieku, gdy facet kocha, nie potrafi tego wyrazić słowami?
Bohaterami filmu "Mój rower" jest trzech mężczyzn z jednej rodziny - wnuk, syn, dziadek. Paweł (Artur Żmijewski), Włodek (Michał Urbaniak) i Maciek (Krzysztof Chodorowski) skazani na swoje towarzystwo przez kilka dni, nie przepuszczą żadnej okazji, żeby uprzykrzyć sobie życie. Czy naprawdę więcej ich dzieli niż łączy? Czy klucz do zrozumienia męskiego punktu widzenia w ogóle istnieje?
"Mój rower ma mocno osobisty charakter" - mówi reżyser. "Wiele rzeczy i myśli, o których opowiadam - przeżyłem i dotknąłem. Miałem ojca - mam syna i pewnie kiedyś będę dziadkiem. W tym kontekście jest to film osobisty" - dodaje Piotr Trzaskalski.
Film wywołał spore zamieszanie podczas Festiwalu w Gdyni. Wzbudził ogromny aplauz zarówno wśród publiczności, jak i krytyków, a reżyser Piotr Trzaskalski i Wojciech Lepianka otrzymali nagrodę za najlepszy scenariusz. To "hit festiwalu!" - zachwycał się Tadeusz Sobolewski. Wtórował mu również Hollywood Reporter dodając na swoich łamach: "Poruszył tłumy!".
360
(360)
melodramat, Austria, Brazylia, Francja, Wielka Brytania 2011, 110'
Reżyseria: Fernando Meirelles
Scenariusz: Peter Morgan
Zdjęcia: Adriano Goldman
Obsada: Ben Foster, Jude Law, Rachel Weisz, Moritz Bleibtreu, Juliano Cazarré, Maria Flor, Anthony Hopkins
Fernando Meirelles, autor Miasta Boga i Wiernego ogrodnika, adaptuje scenariusz ulubieńca Amerykańskiej Akademii Filmowej (nominacje do Oscara za Królową i Frost/Nixon), Petera Morgana. Został on oparty na Korowodzie - głośnej sztuce Arthura Schniztlera, twórcy literackiego pierwowzoru pamiętnych Oczu szeroko zamkniętych.
360 to nowoczesna i stylowa panorama związków międzyludzkich, które składają się na wyrazisty, pełen napięcia i wzruszeń obraz miłości w XXI wieku.
Decyzja przystojnego biznesmena, który opiera się pokusie i pozostaje wierny żonie, wywołuje nieoczekiwaną serię zdarzeń, mających miejsce w tak odległych od siebie zakątkach świata, jak Wiedeń, Paryż, Londyn, Bratysława, Rio i Denver. Każdy z bohaterów 360 przeżywa chwile miłosnych uniesień i dotkliwych dramatów, które równoważy zadziwiająca dawka ironii losu i humoru.
Pokazywane na festiwalach w Londynie i Toronto dzieło Meirellesa to również prawdziwie międzynarodowy gwiazdozbiór: obok laureatów Oscara - Anthony'ego Hopkinsa, Rachel Weisz, Eminema oraz dwukrotnie nominowanego Jude'a Law, w filmie zobaczymy Moritza Bleibtreua - zdobywcę Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie oraz laureata nagrody aktorskiej w Cannes Jamela Debbouze'a - komika nr 1 we Francji, znanego w Polsce z Amelii i Opowiedz mi o deszczu.