Kino Charlie zaprasza aktywnych i zaangażowanych seniorów, którzy kochają kino i dobre towarzystwo na seanse filmowe do Kina Charlie. Jeśli wiesz, że Twój dziadek lub babcia uwielbiają oglądać filmy i o nich dyskutować koniecznie zaproś ich do nas!
Chcąc przywrócić film jako trwały element udziału emerytów w życiu kulturalnym, powołaliśmy do życia cykl seansów ŚRODA SENIORA. Specjalne dobrany repertuar filmowy, wyświetlamy w każdą środę po godzinie 13:00. Głównym celem jest zachęcenie do aktywnego uczestniczenia w kulturze oraz umożliwienie seniorom spędzenia wolnego czasu w sposób miły i kreatywny, poprzez możliwość regularnych spotkań z wartościowym, artystycznym repertuarem filmowym. Poza tym pokazy filmowe będą szansą do zaprezentowania nowej inicjatywy Kina Charlie - programu edukacyjnego przeznaczonego dla seniorów - AKADEMII FILMOWEJ SENIORA 50 PLUS - KINORAMA której otwarcie nastąpi już wkrótce. Cykl pokazów filmowych ŚRODA SENIORA będzie również okazją do zapoznania się z naszym kinem i jego ofertą.
10 kwietnia zapraszamy na kolejny Trójpak Filmowy! Tym razem o 13:00 pokażemy film
"Święta czwórca", o 14:00
"Raj: wiara", a o 16:10
"Układ zamknięty". Bilety na każdy tytuł: 10 zł!
ŚWIĘTA CZWÓRCA
(Svatá čtveřice)
komedia, Czechy 2012, 78
Reżyseria: Jan Hřebejk
Scenariusz: Michal Viewegh
Zdjęcia: Martin ácha
Obsada: Jiří Langmajer, Hynek Čermák, Luděk Munzar, Marika Sarah Procházková, Viktorie Čermáková, Jana Gýrová, Valerie Sámalová
Pikantna komedia Jana Hřebejka, twórcy Do Czech razy sztuka i Piękności w opałach, na podstawie scenariusza jednego z najpopularniejszych czeskich pisarzy - Michala Viewegha.
Dwaj elektrycy Ondra i Vitek, otrzymują pracę na jednej z karaibskich wysp, gdzie huragan zniszczył linie wysokiego napięcia. Są przyjaciółmi i sąsiadami. Zarówno oni, jak i ich rodziny żyją w całkowitej harmonii. Ich żony lubią się, a nastoletni synowie Ondry chodzą z córkami Vitka. Krótko mówiąc, żyją w nieustającej idylli, na której cieniem kładzie się jedna, jedyna rzecz - nudne życie seksualne. Tak więc, gdy przeznaczenie rzuca im rękawicę w postaci propozycji pracy za granicą, mężczyźni podejmują wyzwanie i zabierają na Karaiby swoje żony. I to właśnie w owym egzotycznym raju wymyślają plan, który na zawsze odmieni ich życie seksualne.
Komedia romantyczna o lekko niemoralnym zabarwieniu. Michal Viewegh
Urocza bajkowa powiastka o dwóch dojrzałych małżeństwach, które odkrywają zgubioną namiętność. Paweł T. Felis, "Gazeta Wyborcza"
RAJ: WIARA
(Paradies: Glaube)
dramat, Austria, Francja, Niemcy 2012, 120
Reżyseria: Ulrich Seidl
Scenariusz: Ulrich Seidl, Veronika Franz
Obsada: Maria Hofstätter, Nabil Saleh
Nagrody: MFF w Wenecji 2012: Nagroda CinemAvvenire Najlepszy film konkursowy Ulrich Seidl, Nagroda Specjalna Jury Ulrich Seidl
Nominacje: MFF w Wenecji 2012: Złoty Lew Udział w konkursie głównym Ulrich Seidl
Druga część (po Raj: miłość) filmowej trylogii o trzech cnotach chrześcijańskich (miłość, wiara, nadzieja) Ulricha Seidla, którą scala tytuł Raj.
Dla Anny-Marii, technika rentgenologa, raj jest tam gdzie Jezus. Kobieta poświęca każdą wolną chwilę na pracę misjonarską, chcąc uzdrowić Austrię i ponownie naprowadzić ją na ścieżkę wiary. Podczas codziennych pielgrzymek ulicami Wiednia, z figurą Marii Dziewicy w rękach, puka od drzwi do drzwi, niosąc ludziom dobrą nowinę. Pewnego dnia, po latach nieobecności, do domu Anny-Marii powraca jej przykuty do wózka inwalidzkiego mąż - muzułmanin egipskiego pochodzenia.
Punktem wyjścia do powstania scenariusza filmu była prawdziwa historia, którą Seidl pokazał wcześniej w filmie dokumentalnym Jezu, ty wiesz. Praca nad Rajem: wiarą trwały cztery lata, choć grająca w filmie główną rolę Maria Hoffstätter (znana także z roli w Upałach tego samego reżysera) przygotowywała się do tej roli przez siedem lat. Ulrich Seidl zadedykował drugą część trylogii słynnemu komikowi Maxowi Linderowi. Zdjęcia do filmu nakręcił duet znanych operatorów - Wolfgang Thaler (wieloletni współpracownik Michaela Glawoggera) i Ed Lachman.
Tekst wybitnej austriackiej pisarki, Noblistki Elfriedy Jelinek o filmie Seidla - TUTAJ.
"Znakomity, poruszający, bunuelowski film, podszyty okrutnym humorem (...). Dla katolika - wprost obowiązkowy." Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza
"Kręcąc swoją trylogię Ulrich Seidl sprawił, że niebo znalazło się niebezpiecznie blisko piekła." Małgorzata Sadowska, Newsweek
"Masochistyczne love story z religią w tle." Przemysław Dobrzyński, Onet.pl
UKŁAD ZAMKNIĘTY
(Układ zamknięty)
thriller, Polska 2013, 100
Reżyseria: Ryszard Bugajski
Scenariusz: Mirosław PiepkaMichał S. Pruski
Zdjęcia: Piotr Sobociński Jr
Obsada: Janusz Gajos, Kazimierz Kaczor, Urszula Grabowska, Przemysław Sadowski, Robert Olech, Jarosław Kopaczewski
Thriller reżysera Przesłuchania i scenarzystów Czarnego czwartku. Janek Wiśniewski padł z popisową rolą Janusza Gajosa.
Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia trzech właścicieli świetnie prosperującej spółki, którzy - wskutek zmowy skorumpowanych urzędników: prokuratora (Janusz Gajos) i naczelnika urzędu skarbowego (Kazimierz Kaczor) - zostają pokazowo zatrzymani pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy.
Inspiracją dla scenarzystów Układu zamkniętego, Michała S. Pruskiego i Mirosława Piepki (twórców scenariusza głośnego i chwalonego za realizm dramatu Antoniego Krauzego Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł) była prawdziwa historia biznesmenów, zmagających się z zarzutami stawianymi przez prokuraturę oraz urząd skarbowy. Wszyscy trafili do aresztu, a ich firmę doprowadzono do upadku. Sprawy prowadzone przeciwko nim zostały po latach umorzone z powodu braku znamion przestępstwa, a przedsiębiorcy otrzymali po... 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia.
Aktualny temat i świetny scenariusz sprawiły, że twórcom udało się zgromadzić na planie doborowe nazwiska. Janusz Gajos kolejny raz po pamiętnych rolach w Psach i Przesłuchaniu udowadnia, że jest mistrzem kreowania wyrazistych czarnych charakterów. U boku Gajosa wystąpili Kazimierz Kaczor, Przemysław Sadowski i Urszula Grabowska, wyróżniona nagrodą aktorską w Gdyni za kreację w Joannie. Za wizualną stronę filmu odpowiada Piotr Sobociński jr., autor zdjęć do Róży i Drogówki Wojciecha Smarzowskiego. Piosenkę promującą film wykonuje zespół Kult.