Kino Charlie zaprasza aktywnych i zaangażowanych seniorów, którzy kochają kino i dobre towarzystwo na seanse filmowe do Kina Charlie. Jeśli wiesz, że Twój dziadek lub babcia uwielbiają oglądać filmy i o nich dyskutować koniecznie zaproś ich do nas!
Chcąc przywrócić film jako trwały element udziału emerytów w życiu kulturalnym, powołaliśmy do życia cykl seansów ŚRODA SENIORA. Specjalne dobrany repertuar filmowy, wyświetlamy w każdą środę po godzinie 13:00. Głównym celem jest zachęcenie do aktywnego uczestniczenia w kulturze oraz umożliwienie seniorom spędzenia wolnego czasu w sposób miły i kreatywny, poprzez możliwość regularnych spotkań z wartościowym, artystycznym repertuarem filmowym. Poza tym pokazy filmowe będą szansą do zaprezentowania nowej inicjatywy Kina Charlie - programu edukacyjnego przeznaczonego dla seniorów - AKADEMII FILMOWEJ SENIORA 50 PLUS - KINORAMA której otwarcie nastąpi już wkrótce. Cykl pokazów filmowych ŚRODA SENIORA będzie również okazją do zapoznania się z naszym kinem i jego ofertą.
3 lipca zapraszamy na kolejny Trójpak Filmowy! Tym razem o 12:30
"Idealne matki", o 14:35 pokażemy film
"Viramundo", o 16:20
"Przed północą". Bilety na każdy tytuł: 10 zł!
IDEALNE MATKI
(Adore)
dramat, Australia, Francja 2013, 100'
Reżyseria: Anne Fontaine
Scenariusz: Christopher Hampton
Muzyka: Antony Partos , Christopher Gordon
Zdjęcia: Christophe Beaucarne
Obsada: Naomi Watts, Robin Wright, Xavier Samuel, James Frecheville, Ben Mendelsohn, Sophie Lowe, Gary Sweet, Jessica Tovey
Dwie piękne gwiazdy Hollywood (dwukrotnie nominowana do Oscara Naomi Watts i nominowana do Złotego Globu za rolę w filmie "Forrest Gump" Robin Wright) i dwaj aktorzy młodej generacji (znany z serii "Zmierzch" Xavier Samuel oraz James Frecheville, nominowany do nagrody Amerykańskiego Instytutu Filmowego za główną rolę w głośnym "Animal Kingdom") w odważnym i łamiącym tabu filmie reżyserki "Coco Chanel". "Two Mothers" to ekranizacja inspirowanego prawdziwą historią opowiadania laureatki literackiej Nagrody Nobla Doris Lessing.
Autorem scenariusza jest Christopher Hampton, zdobywca Oscara za "Niebezpieczne związki".
Lil i Roz znają się od dziecka. Obie mieszkają w sąsiadujących ze sobą domach położonych nad samym oceanem. Lil od niedawna jest wdową, a mąż Roz wyjechał na południe do pracy w Uniwersytecie w Sydney. Każda z kobiet ma syna. Obaj są atrakcyjnymi młodymi mężczyznami o perfekcyjnych sylwetkach, którzy całymi dniami surfują i opalają się na niewielkiej plaży. Ten sielankowy spokój już wkrótce zostanie zburzony przez huragan emocji i pożądania. Wszystko zacznie się od namiętnego pocałunku jednego z synów
z matką drugiego.
"Absolutnie fascynujący" Twitchfilm
"Niesamowicie prowokujący"The Guardian
"Zagłębia się w gorących tematach tabu"Ioncinema.com
"Erotyczne sceny pulsujące zmysłowością"
"Samo serce tajemnic ludzkiego pożądania"Screendaily
VIRAMUNDO
(Viramundo)
dokumentalny, Australia, Szwajcaria 2012, 95'
Reżyseria: Pierre-Yves Borgeaud
Obsada: Gilberto Gil
Viramundo to filmowa podróż w najdalsze zakątki Ziemi. Bohaterem filmu jest Gilberto Gil: artysta, polityczny outsider, gwiazda brazylijskiej muzyki, aktywista na rzecz środowiska naturalnego i były minister kultury Brazylii.
Viramundo zaczyna się w małej amazońskiej wiosce, gdzie Gil gra koncert transmitowany w świat za pomocą internetu. Ten występ jest swoistym manifestem wyjątkowego artysty, który postanowił wyruszyć w podróż po południowej półkuli w poszukiwaniu śladów ginącej w globalnym świecie różnorodności. Wyprawa ta poprowadzi legendarnego brazylijskiego muzyka i jednego z pionierów Tropicalismo z jego ojczyzny, przez Południową Afrykę aż do Australii.
Po drodze Gil organizuje koncerty, spotyka się z mieszkańcami małych wiosek, przedstawicielami umierających powoli kultur. Śpiewa i głośno mówi o rzeczach, które są dla niego najważniejsze - o równości, różnorodności, wolności. Używa muzyki i nowych technologii, by świat był lepszym, ciekawszym i pełnym nadziei miejscem.
Reżyser o filmie: "Oczywiście w centrum Viramundo jest muzyka. Służy ona za pomost między kontynentami, kulturami i pokoleniami. Nawet jeśli Gil był zaangażowany politycznie, wie że to muzyka i poezja są najbardziej efektywnymi sposobami, by dotrzeć do istoty rzeczy".
Viramundo jest częścią wspieranego przez Komisję Europejską projektu The TIDE Experiment, będącego sposobem poszukiwania nowych rozwiązań dystrybucyjnych w cyfrowej erze. Wyjątkowość projektu polega na jednoczesnej premierze filmu w dziesięciu europejskich krajach.
PRZED PÓŁNOCĄ
(Before Midnight)
dramat, USA 2013, 108'
Reżyseria: Richard Linklater
Scenariusz: Richard Linklater, Julie Delpy, Ethan Hawke
Muzyka: Graham Reynolds
Zdjęcia: Christos Voudouris
Obsada: Julie Delpy, Ethan Hawke, Seamus Davey-Fitzpatrick, Ariane Labed, Athina Rachel Tsangari, Xenia Kalogeropoulou, Walter Lassally
Ostatnia część trylogii z cyklu Przed wschodem słońca i Przed zachodem słońca z Julie Delpy i Ethanem Hawke'em w rolach głównych.
Po raz pierwszy spotkali się "przed wschodem słońca" w pociągu do Wiednia. Dziewięć lat później wpadli na siebie w Paryżu "przed zachodem słońca"...
Jesse (Ethan Hawke) i Celine (Julie Delpy) są ze sobą już siedem lat. Co się wydarzy w ich związku na wakacjach w słonecznej Grecji? Ta dwójka z pewnością nie będzie się ze sobą nudzić. Błyskotliwe rozmowy, cięte riposty, sarkastyczny humor i emocje jeszcze bardziej intensywne niż wcześniej - tego lata on i ona poznają się na nowo.
Na finał trylogii czekaliśmy osiemnaście lat. Reżyser i scenarzysta Richard Linklater pozwolił dorastać Jessemu i Celine razem z widzami. Każdą z części serii realizował po dziewięcioletniej przerwie.
Ethan Hawke o filmie: "Poprzednie filmy opowiadały o pewnym marzeniu, fantazji o kimś, kto mógłby być naszą drugą połową. W trzecim filmie chcieliśmy zderzyć to marzenie z rzeczywistością."