Kino Charlie zaprasza aktywnych i zaangażowanych seniorów, którzy kochają kino i dobre towarzystwo na seanse filmowe do Kina Charlie. Jeśli wiesz, że Twój dziadek lub babcia uwielbiają oglądać filmy i o nich dyskutować koniecznie zaproś ich do nas!
Chcąc przywrócić film jako trwały element udziału emerytów w życiu kulturalnym, powołaliśmy do życia cykl seansów ŚRODA SENIORA. Głównym celem jest zachęcenie do aktywnego uczestniczenia w kulturze oraz umożliwienie seniorom spędzenia wolnego czasu w sposób miły i kreatywny, poprzez możliwość regularnych spotkań z wartościowym, artystycznym repertuarem filmowym.
Ida
dramat, Dania, Polska, Wielka Brytania 2013, 80'
Reżyseria: Paweł Pawlikowski
Scenariusz: Paweł Pawlikowski
Zdjęcia: Ryszard Lenczewski , Łukasz Żal
Obsada: Agata Kulesza, Agata Trzebuchowska, Dawid Ogrodnik, Joanna Kulig, Rebecca Lenkiewicz
Zwycięzca tegorocznego festiwalu w Gdyni, wyróżniony też w Toronto.
Polska, 1962 rok. Anna jest nowicjuszką, sierotą wychowywaną w zakonie. Matka przełożona namawia ją, by przed złożeniem ślubów odwiedziła swoją ciotkę Wandę, jedyną żyjącą krewną. Ciotka opowiada Annie o losach rodziny - wyznaje, że Anna jest Żydówką. Obie wyruszają w podróż do miejscowości Piaski, gdzie mieszkali dziadkowie i rodzice Anny jeszcze przed wojną, by poznać nie tylko tragiczną historię ich rodziny, ale i prawdę o tym kim są.
W filmie obok Agaty Kuleszy (Róża, Sala samobójców) i debiutującej na ekranie Agaty Trzebuchowskiej grają m.in. Joanna Kulig (Sponsoring, Nieulotne) i Dawid Ogrodnik (Jesteś bogiem, Chce się żyć).
"Rzadko zdarzają się filmy aż tak skupione, wysublimowane i konsekwentne w swojej artystycznej formie, dopracowane w najbardziej mikroskopijnym detalu. W Idzie Pawła Pawlikowskiego każdy kadr ma duszę, a cała historia przenika ciało i umysł." Dagmara Romanowska, Onet.pl
"Ida jest świadectwem jak mniej może znaczyć więcej oraz żarliwej sile gry aktorskiej. Odarta ze zbędnej techniki, ta znakomita fabuła dotyka kwestii narodowej ale też osobistej tożsamości i ukazuję potrzebę wiary w ten zdumiewający świat." Joe Morgenstern, The New York Times
"Niezwykle mądre to kino, zrealizowane z klasą, dystansem, przenikliwą przekorą." Paweł T. Felis, Gazeta Wyborcza
Ambassada
komedia, Polska 2013, 105'
Reżyseria: Juliusz Machulski
Scenariusz: Juliusz Machulski
Zdjęcia: Witold Adamek
Obsada: Magdalena Grąziowska, Bartosz Porczyk, Ksawery Szlenkier, Aleksandra Domańska, Robert Więckiewicz, Jan Englert, Anna Romantowska, Adam Darski
Komedia, jakiej w Polsce nie było! Najnowszy film Juliusza Machulskiego to podróż w czasie do Warszawy lat hitlerowskiej okupacji z przymrużeniem oka.
Brawurowa kreacja Roberta Więckiewicza jako Hitlera. Polska odpowiedź na Bękarty wojny!
Mela i Przemek, młode małżeństwo, przyjeżdża do Warszawy, aby zająć się mieszkaniem wuja. Okazuje się ono nie tylko luksusowe, ale i niezwykłe. Melania zgłębia historię domu i odkrywa, że na ulicy Piusa 17 - dziś Pięknej - przed wojną znajdowała się niemiecka ambasada. Winda, która znajduje się w budynku, nie tylko przenosi mieszkańców z piętra na piętro, ale też umożliwia podróż w czasie: z sierpnia 2012 roku do sierpnia 1939 roku.
Film zwraca uwagę wyjątkową obsadą. W roli Hitlera możemy podziwiać Roberta Więckiewicza, w Melanię i Przemka wcielili się Magda Grąziowska i Bartosz Porczyk, a Joachim von Ribbentrop grany jest przez Adama "Nergala" Darskiego! Wokalista grupy "Behemoth" - z debiutem filmowym poradził sobie bardzo dobrze. A w rolach drugoplanowych Jan Englert (stryj Oskar), Aleksandra Domańska (Ingeborg) i Anna Romantowska (właścicielka wydawnictwa).
Chce się żyć
dramat, Polska 2013, 112'
Reżyseria: Maciej Pieprzyca
Scenariusz: Maciej Pieprzyca
Zdjęcia: Paweł Dyllus
Obsada: Dawid Ogrodnik, Arkadiusz Jakubik, Dorota Kolak, Janusz Chabior, Katarzyna Zawadzka, Helena Sujecka, Anna Karczmarczyk, Anna Nehrebecka, Kamil Tkacz
Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca, emanująca optymizmem i humorem, historia niepełnosprawnego Mateusza, który - mimo trudności w komunikacji ze światem zewnętrznym i licznych przeciwności losu - udowadnia, jak wiele może zdziałać siła ludzkiego ducha. W roli głównej znany z "Jesteś Bogiem" Dawid Ogrodnik, który stworzył jedną z najniezwyklejszych i najbardziej wzruszających kreacji w polskim kinie ostatnich lat.
Kiedy Mateusz (Dawid Ogrodnik) przyszedł na świat, lekarze wydali na niego wyrok, uznając go za "roślinę". Jednak rodzice chłopca (Arkadiusz Jakubik i Dorota Kolak) nigdy nie pogodzili się z diagnozą, wierząc, że mimo problemów z komunikacją, ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie. Mateusz dorasta otoczony troską i miłością, zyskując wiernego przyjaciela - mieszkającą w sąsiedztwie Ankę (Anna Karczmarczyk). Jednak los sprawia, że musi rozłączyć się z rodziną i trafia do specjalistycznego ośrodka. Z dala od bliskich podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia. Sytuacja Mateusza zmieni się, kiedy do placówki trafi młoda wolontariuszka (Katarzyna Zawadzka), a on sam przyciągnie uwagę lekarki (Anna Nehrebecka), która pracuje nad eksperymentalnymi metodami leczenia.
Mimo poważnej tematyki "Chce się żyć" jest filmem o wydźwięku zdecydowanie optymistycznym. To historia, która porusza, ale także wywołuje uśmiech i skłania do refleksji związanych z życiem, śmiercią, miłością czy normalnością. To opowieść, który daje nadzieję, zawartą w pozytywnym przesłaniu. Dzięki sile ducha, można przezwyciężać przeciwności losu, wyjść poza własne ograniczenia, cieszyć się życiem, takim jakie ono jest. Znaleźć szczęście. Tylko nie można się poddawać. Nigdy." Maciej Pieprzyca, reżyser.
"Fenomenalny Dawid Ogrodnik i najwyższej światowej klasy film, który chwyta za gardło i długo nie puszcza." Dagmara Romanowska, Onet.pl
"Dla tego filmu Chce się żyć." Karolina Stankiewicz, Stopklatka.pl