BAREJADA - MARATON KOMEDII STANISŁAWA BAREI
18-19 marca 2005 r., kino Charlie
Wieczór 1
piątek, 18 marca 2005 r., godz. 23.00
Miś - 111 min
Poszukiwany, poszukiwana - 84 min
Niespotykanie spokojny człowiek - 57 min
|
|
Wieczór 2
sobota, 19 marca 2005 r., godz. 23.00
Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz - 100 min
Brunet wieczorową porą - 90 min
Nie ma róży bez ognia - 92 min
|
Cena biletu na jeden wieczór (trzy filmy): 18 zł
Opisy filmów:
CO MI ZROBISZ JAK MNIE ZŁAPIESZ, 1978
Akcja "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?" toczy się w drugiej połowie lat siedemdziesiątych. Dyrektor Krzakoski jedzie w służbową delegację do Paryża. W ambasadzie poznaje apetyczną Danusię i spędza z nią noc. Nie wie, że dziewczyna jest żoną partyjnego prominenta. Mija kilka miesięcy. Pewnego dnia Danusia składa wizytę w gabinecie Krzakoskiego. Bez ogródek oznajmia skonfudowanemu dyrektorowi, że jest z nim w ciąży. Mężczyzna czym prędzej zawozi ją do znajomego ginekologa. Ten jednak uświadamia Krzakoskiemu, z kim miał romans. Dyrektorowi niczego więcej nie trzeba. Jego przedsiębiorstwo ma się kiepsko, dalsza kariera wisi na włosku. Krzakoski postanawia niezwłocznie rozwieść się z żoną, poślubić Danusię i w ten sposób uratować własny stołek. Od pomysłu do realizacji wszakże droga daleka i niełatwa.
Reżyseria: Stanisław Bareja
Scenariusz: Stanisław Bareja , Stanisław Tym
Zdjęcia: Jan Laskowski
Muzyka: Jerzy Derfel
Obsada: Krzysztof Kowalewski, Bronisław Pawlik, Stanisław Tym, Ewa Wiśniewska, Ewa Ziętek
Czas trwania: 100 min.
MIŚ, 1980
Klasyczna komedia Stanisława Barei ze Stanisławem Tymem, który wciela się w rolę ważnego działacza - prezesa klubu sportowego "Tęcza" - Ryszarda Ochódzkiego. Misio-Rysio przeżywa bolesne rozstanie z żoną, obecnie preferującą wyższych dygnitarzy partyjnych. Bolesne, gdyż Irenka wykorzystując pozycję swego nowego mężczyzny bezwzględnie drenuje kieszeń Rysia, m.in. zabierając z mieszkania cenne dzieła sztuki. Jednak najcenniejszym wspólnym majątkiem jest konto w londyńskim banku, o dostęp do którego toczy się w "Misiu" zacięta walka. Wskutek przekrętów eks-żony Ochódzki zostaje pozbawiony paszportu i z wysiłkiem, wykorzystując swoje znajomości, zdobywa nowy. Pomysłów na osiągnięcie celu mu nie brakuje, a film pokazuje, że im bardziej skomplikowany i absurdalny sposób, tym lepsze efekty.
Reżyseria: Stanisław Bareja
Scenariusz: Stanisław Bareja, Stanisław Tym
Zdjęcia: Zdzisław Kaczmarek
Muzyka: Jerzy Derfel
Obsada: Stanisław Tym, Barbara Burska, Christine Paul-Podlasky, Krzysztof Kowalewski, Bronisław Pawlik
Czas trwania: 111 min.
BRUNET WIECZOROWĄ PORĄ, 1976
Cyganka przepowiada Michałowi Romanowi niezwykłe przeżycia, jednak on nie bierze poważnie tych proroctw. Gdy jego rodzina wyjeżdża na weekend, Michał zabiera się do zaległej pracy. Wtedy zaczynają się spełniać proroctwa Cyganki.
Reżyseria: Stanisław Bareja
Scenariusz: Stanisław Bareja , Kill Andrzej (pseud.)
Zdjęcia: Wiesław Zdort
Muzyka: Waldemar Kazanecki
Obsada: Krzysztof KowalewskI, Wojciech Pokora, Janina Traczykówna, Wiesław GołaS, Bohdan Łazuka
Czas trwania: 90 min.
NIESPOTYKANIE SPOKOJNY CZŁOWIEK, 1975
Niespełna godzinny film telewizyjny, powstały jakby "na uboczu" kinowych produkcji Barei. Tytułowym bohaterem tego niedługiego utworu jest Stanisław - rolnik, który po wojnie przywędrował z zabużańskiej wsi na Ziemie Odzyskane. Tu - podobnie jak Kargul i Pawlak, których notabene przypomina - założył gospodarstwo i teraz po latach przyszło mu desperacko walczyć o to, by jego syn Tadeusz nie wywędrował do miasta i przejął po nim schedę. A walka to trudna, gdyż młodzieniec zakochał się w robotnicy z fabryki włókienniczej i planuje ślub. Stanisław - człowiek złotego serca i wielkiej porywczości (choć sam się do tego nie przyznaje) postanawia do tego nie dopuścić. W tym celu podejmuje działania, które wywołują mnóstwo tragikomicznych nieporozumień.
Reżyseria: Stanisław Bareja
Scenariusz: Andrzej Mularczyk
Zdjęcia: Andrzej Ramlau
Muzyka: Waldemar Kazanecki
Obsada: Janusz Kłosiński, Ryszarda Hanin, Małgorzata Potocka, Janina Sokołowska
Czas trwania: 56 min.
NIE MA RÓŻY BEZ OGNIA, 1974
Problemy mieszkaniowe i rodzinne są udziałem pewnego nieudacznika, który co by nie wymyślił wychodzi na tym nie najlepiej.
Reżyseria: Stanisław Bareja
Scenariusz: Stanisław Bareja , Jacek Fedorowicz
Zdjęcia: Andrzej Ramlau
Muzyka: Waldemar Kazanecki
Obsada: Jacek Fedorowicz, Mieczysław Czechowicz, Stanisława Celińska, Jerzy Dobrowolski, Wiesław Gołas
czas trwania: 92 min.
POSZUKIWANY, POSZUKIWANA, 1972
Stanisław Maria Rechowicz, historyk sztuki, zostaje niesłusznie oskarżony o kradzież obrazu. Aby ukryć się przed policją i odnaleźć prawdziwego sprawcę kradzieży bohater ukrywa się w przebraniu kobiety. Pozbawiony środków do życia, postanawia podjąć pracę... gosposi.
Reżyseria: Stanisław Bareja
Scenariusz: Stanisław Bareja , Jacek Fedorowicz
Zdjęcia: Jan Laskowski
Muzyka: Jerzy Matuszkiewicz
Obsada: Wojciech Pokora, Jolanta Bohdal, Mieczysław Czechowicz, Maria Chwalibóg, Jerzy Dobrowolski
Czas trwania: 84 min.
|
|
Repertuar
Wydarzenia
28 MARCA - 3 KWIETNIA 5 KWIETNIA GODZ 17:30 / 13 KWIETNIA GODZ 16:30 4-13 KWIETNIA 6 KWIETNIA 19:00 11 KWIETNIA GODZ 19:00 11 KWIETNIA GODZ 18:00 12 KWIETNIA GODZ 17:00 13 KWIETNIA GODZ 19:00 13 KWIETNIA GODZ 16:00 11-17 KWIETNIA 17 KWIETNIA GODZ 19:00 26 KWIETNIA GODZ 18:00 27 KWIETNIA GODZ 17:30 25 MAJA GODZ 17:00 zapisy trwają do 4 października! Ważna informacja!
Kino
|