Uwaga! Osoby, które dokonały rezerwacji miejsc proszone są o
odbiór biletów najpóźniej 45 minut przed rozpoczęciem wydarzenia. W przeciwnym razie
rezerwacje zostaną usunięte 30 minut przed seansem!
Kino Charlie serdecznie zaprasza na premierowy pokaz specjalny filmu
"Twój Vincent", którym ekscytuje się cały świat. Po pokazie będzie można wziąć udział w
prezentacji łódzkiej artystki, pedagoga, i malarki z wrocławskiej ekipy filmu "Twój Vincent" - Darii Solar.
fot. Daria Solar |
|
fot. Daria Solar |
Prezentacja będzie mówić o życiu Vincenta van Gogha, czasach w jakich żył, wychowaniu jakie wyniósł z domu rodzinnego, jak również o tajemnicach z jego życiorysu i ich odbiciu w filmie. Autorka przedstawi zwięzłą analizę jego geniuszu z perspektywy historyków sztuki i wspomni najnowsze odkrycia naukowe odnośnie dzieł Vincenta, a także, opowie o pracy nad filmem z perspektywy malarki, która poświęciła pół roku życia żeby namalować pół minuty filmu.
Twój Vincent
reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman / animacja, dramat, kryminał / Polska, Wielka Brytania 2017 / 88'
Produkcja przełomowa i awangardowa. Nagradzany na międzynarodowych festiwalach, biorący udział w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i w MFF T-Mobile Nowe Horyzonty to, dosłownie, ożywiony malarski obraz na ekranie. W filmie "grają" 94 dzieła Vincenta van Gogha w formie bardzo zbliżonej do oryginałów, a kolejnych 31 obrazów zostało przez twórców częściowo lub znacząco przekształconych na potrzeby filmowej opowieści.
Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy przyjechali do pracowni w Polsce i w Grecji, aby zrealizować to niezwykłe zadanie. "Twój Vincent" przywołuje twórczość van Gogha, jednocześnie opowiadając o jego pełnym pasji, nieszczęśliwym życiu i tajemniczej śmierci.
"Film ten z powodzeniem odświeża formułę, która przed laty zdecydowała o sukcesie Obywatela Kane'a. Dzieło Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, tak jak słynny debiut Orsona Wellesa, opowiada historię życia tytułowego bohatera za pomocą wspomnień ludzi należących do jego najbliższego otoczenia. Całość składa się na portret fascynującej, targanej wieloma sprzecznymi emocjami jednostki. Jak przystało na opowieść o nietuzinkowym artyście, polsko-brytyjska koprodukcja imponuje nowatorską formą". - pisze Piotr Czerkawski w katalogu wrocławskiego festiwalu. x