Między 24 a 26 lipca zapraszamy do Kina Charlie na Tournée Nowe Horyzonty.
20. Festiwal Nowe Horyzonty, największe wydarzenie filmowe w Polsce, został oficjalnie przeniesiony na listopad, tym samym tworząc "festiwalową lukę" na przełomie lipca i sierpnia - w pierwotnym terminie imprezy. Nowohoryzontowe Tournée to znakomita okazja, aby tę lukę wypełnić i skorzystać z popularności i energii festiwalu, zapraszając Nowe Horyzonty do Łodzi
W programie Tournée znajdą się pokazy specjalne trzech wyjątkowych, festiwalowych tytułów, które nie miały jeszcze swoich premier kinowych w Polsce:
PRZYNĘTA (zwycięzca 19. edycji Nowych Horyzontów),
EMA (przebój nadchodzącej edycji festiwalu) oraz
LIBERTÉ (jeden z najbardziej ekscentrycznych filmów ostatniej edycji Nowych Horyzontów)
HARMONOGRAM PROJEKCJI:
24 lipca (piątek), godz. 19:00 - PRZYNĘTA
25 lipca (sobota), godz. 18:30 - EMA
26 lipca (niedziela), godz. 17:30 - LIBERTÉ | ograniczenie wiekowe 18+
PRZYNĘTA
reż. Mark Jenkin
dramat, Wielka Brytania 2019, 89'
Kornwalijska wieś, w której rozgrywa się akcja, przechodzi właśnie transformację z osady rybackiej w nadmorski kurort. Ekonomiczna, społeczna i kulturowa degradacja rybaków rodzi frustrację, która prowadzi do otwartej wojny z aroganckimi, bogatymi przyjezdnymi...
Laureat Nagrody Publiczności i Nagrody Jury na 19. MFF Nowe Horyzonty.
Ostentacyjnie oldskulowy, zrealizowany kamerą 16 mm debiut Marka Jenkina opowiada o gentryfikacji, kapitalizmie, turystycznym tsunami i klasowych konfliktach.
EMA
reż. Pablo Larraín
dramat, Chile 2019, 102'
Para porzuca adoptowane dziecko i zanurza się w toksyczną relację. Larraín ubiera opowieść o pożądaniu, winie i odkupieniu oraz dojrzewaniu w kostium anarchizującego mitu, pełnego drapieżnej seksualności, ekstatycznych kolorów i sensualnego tańca.
Pokazywana w konkursie głównym festiwalu w Wenecji Ema Pabla Larraína to filmowy rollercoaster z magnetyczną Marianą Di Girolamo i Gaelem Garcią Bernalem.
LIBERTÉ
reż. Albert Serra
dramat historyczny, Francja, Hiszpania, Portugalia 2019, 132'
Nocą w leśnej głuszy spotykają się przedstawiciele XVIII-wiecznej francuskiej arystokracji i ich zagraniczni goście, by oddać się rozpisanej na role orgii. W drodze do "pełnego życia" przekroczą kolejne granice.
Uhonorowana Nagrodą Specjalną Jury na festiwalu w Cannes oda do wyrafinowanej dekadencji, która - jak twierdzi Serra - ma europejskie korzenie.
Chciałem nakręcić film o nocy - mówił reżyser - nie taki, którego akcja rozgrywa się nocą, ale film poświęcony logice nocy, która zmienia naszą percepcję, zasady moralne, wszystko. Film opowiadający o utopii seksualnego wyzwolenia, gdy różnice między ludźmi znikają: nie ma kobiet i mężczyzn, sług i panów, pięknych i brzydkich. O doskonałej, dziwnej, mrocznej utopii, braterstwie ciał.