Kino Charlie, we współpracy z
Gutek Film oraz
Instytutem Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego, zaprasza na kontynuację cyklu Spotkań Filozoficznych połączonych z dyskusją tematyczną po filmie. To okazja do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem pokazów jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy.
W październiku, zapraszamy na pokaz przedpremierowy filmu
NOWY PORZĄDEK - najnowszy film Michela Franco. Mocny jak zadany niespodziewanie cios, kipiący od gniewu jak uliczny tłum, wciągający niczym polityczna intryga. To wbijająca w fotel mieszanka thrillera i dramatu roztaczająca przed nami szokującą wizję najbliższej przyszłości.
Dynamiczne i brutalne kino, które nie pozostawia złudzeń.
Variety
"Nowy porządek" jako wezwanie do sprawiedliwego podziału pieniędzy oraz władzy jest aktualny i bardzo niepokojący.
The Hollywood Reporter
"Nowy porządek" bardzo skutecznie przekonuje, że prawdziwa rewolucja może być paskudna, przerażająca i niehollywoodzka - i że nadchodzi.
The Guardian
NOWY PORZĄDEK
reż. Michel Franco
dramat, thriller, Francja, Meksyk 2020, 88'
Pogłębiające się nierówności, pęczniejące bańki bogactwa pośród morza desperacji, frustracji i nędzy muszą doprowadzić do kryzysu i "Nowy porządek" rozpoczyna się właśnie w momencie, w którym biedni występują przeciw bogatym, kolorowi przeciw białym, wojsko przeciw społeczeństwu, a ulice bierze we władanie chaos.
Ten potężny wstrząs reżyser obserwuje z perspektywy rodziny milionerów, którzy w posiadłości na obrzeżach miasta Meksyk organizują wesele córki. Rozbawiona elita za późno dostrzeże niebezpieczeństwo, zakradające się niepostrzeżenie, jak włamywacze, którzy zaraz rozbiją zabawę. Czy ci, co przyszli wyrównać stulecia krzywd, będą mieć litość chociaż dla tych, którzy kiedyś okazali im serce? I kto, na ruinach upadającego systemu, zbuduje "Nowy porządek"?
PROWADZĄCY SPOTKANIE - DR JOANNA MIKSA
Absolwentka historii i filozofii na Wydziale Historyczno-Filozoficznym Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyła również filologię hiszpańską. Adiunkt w Instytucie Filozofii UŁ. Zajmuje się filozofią praktyczną Immanuela Kanta, etyką zawodu nauczyciela, zawodu dziennikarza oraz bioetyką. W szczególności interesuje ją etyka systemów edukacji krajów świata zachodniego. Wykłada gościnnie na hiszpańskim Universidad Complutense w Madrycie.
ORGANIZATORZY
Magazyn "Filozofuj!" obejmuje patronat Spotkań Filozoficznych.