Werdykt 6 Ogólnopolskiego Festiwalu Kina Niezależnego "Off, jak gorąco".
Kategoria: Film Niezależny
Wyróżnienie - "Naganowskiego 9/2", reż. Emilia Zielonka,
To historia pary bohaterów opowiadana z perspektywy "naocznego" świadka. "Fabuła" skupia się na życiu codziennym bohaterów kontemplując piękno dnia zwyczajnego.
Grand Prix - "Leśne doły" reż. Sławomir Kulikowski
"Leśne doły" to historia młodego małżeństwa, które spotyka niespodziewany łut szczęścia - dziedziczą dom na prowincji. Tym samym, wkraczają w przestrzeń małej miejscowości. Snując obiecującą wizję własnego bussinesu, młodzi planują w odziedziczonym dworku otworzyć motel. Pomysł zostaje chłodno przyjęty przez okolicznych mieszkańców. Nie musi jednak upłynąć wiele czasu, by tajemnica Leśnych Dołów wyszła na światło dzienne
Kategoria: Film szkolny
Wyróżnienie - "Mama, tata, Bóg i szatan" reż. Paweł Jóźwiak Rodan,
Dokument; Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego, Katowice. Paweł Jóźwiak - Rodan urodził się i mieszka w Łodzi.
Student reżyserii przeprowadza odważną wiwisekcję, która ma odpowiedzieć na pytanie dlaczego jego rodzice się rozwiedli i po którym z nich odziedziczył osobowość. Jego ojciec jest pisarzem powieści pornograficznych i antyklerykałem. Mama fanatyczną zwolenniczką Radia Maryja. Psychologiczne śledztwo z kamerą doprowadzi zarówno do zabawnych jak i bolesnych wniosków.
Grand Prix - "Twist & Blood" reż. Kuba Czekaj,
fabuła, Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego, Uniwersytet Śląski, Katowice
Jedenastoletni chłopiec, Brzucho, jest pośmiewiskiem wśród swoich rówieśników. Rodzice za wszelką cenę chcą go zmienić, odchudzić. Brzucho ma jednak swój sposób na rozładowanie negatywnych emocji, to tajemnica. Z czasem zdradzi ją swojej przyjaciółce, w której się podkochuje.
Jury zwróciło szczególną uwagę na film "Mama, tata, Bóg i szatan" w reż. Pawła Jóźwiaka - Rodana - dokument, który doskonale ilustruje, czym jest kino niezależne. Podkreślono szczególną odwagę reżysera w próbie stworzenia portretu własnej rodziny i panujących w niej, niezwykle skomplikowanych relacji. Galę zamknięcia Festiwalu uświetniła projekcja właśnie tego tytułu.
Decyzję podjęło jury w składzie:
Mariola Wiktor - dziennikarka filmowa, członek FIPRESCI, dyrektor Forum Kina Europejskiego Cinergia, członek Komisji Selekcyjnej Debiutów w Europejskiej Akademii Filmowej, bywalczyni polskich i zagranicznych festiwali filmowych i międzynarodowych seminariów, publikuje korespondencje, relacje, recenzje oraz wywiady z wybitnymi ludźmi świata kina
Krzysztof Kalinowski - wykładowca na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej oraz na Wydziale Organizacji Produkcji, właściciel firmy producenckiej Media Center.pl, operator, realizator telewizyjny
Piotr Pasiewicz - grafik, rysownik, performer