Kino Charlie zaprasza aktywnych i zaangażowanych seniorów, którzy kochają kino i dobre towarzystwo na seanse filmowe do Kina Charlie. Jeśli wiesz, że Twój dziadek lub babcia uwielbiają oglądać filmy i o nich dyskutować koniecznie zaproś ich do nas!
Chcąc przywrócić film jako trwały element udziału emerytów w życiu kulturalnym, powołaliśmy do życia cykl seansów ŚRODA SENIORA. Specjalne dobrany repertuar filmowy, wyświetlamy w każdą środę po godzinie 13:00. Głównym celem jest zachęcenie do aktywnego uczestniczenia w kulturze oraz umożliwienie seniorom spędzenia wolnego czasu w sposób miły i kreatywny, poprzez możliwość regularnych spotkań z wartościowym, artystycznym repertuarem filmowym. Poza tym pokazy filmowe będą szansą do zaprezentowania nowej inicjatywy Kina Charlie - programu edukacyjnego przeznaczonego dla seniorów - AKADEMII FILMOWEJ SENIORA 50 PLUS - KINORAMA której otwarcie nastąpi już jesienią tego roku. Cykl pokazów filmowych ŚRODA SENIORA będzie również okazją do zapoznania się z naszym kinem i jego ofertą.
7 grudnia o godzinie 13:30 pokażemy film "Jutro będzie lepiej"
JUTRO BĘDZIE LEPIEJ
dramat obyczajowy, Polska, Japonia 2010
Reżyseria: Dorota Kędzierzawska
Scenariusz: Dorota Kędzierzawska
Zdjęcia: Artur Reinhart
Obsada: Oleg Ryba, Jewgienij Ryba, Akhmed Sardalov, Stanisław Sojka, Kinga Walenkiewicz, Antoni Łanczkowski, Zygmunt Gorodowienko, Monika Peda
Historia trójki bezdomnych chłopców, mieszkających na dworcu kolejowym w jednym z rosyjskich miast. Dwaj bracia i ich kolega, któregoś dnia postanawiają uciec przez zieloną granicę do Polski. Wydaje im się, że czeka tam na nich lepsze życie - dom, szkoła oraz życzliwi ludzie.
Dorota Kędzierzawska opowiadała, że szukając bohaterów do swojego najnowszego filmu "Jutro będzie lepiej" znalazła ich w końcu na jednym z zapomnianych rosyjskich osiedli. Biegające po podwórku dzieci nie były nigdzie zarejestrowane, nie istniał żaden zapis, czy adnotacja odnośnie ich narodzin.
Wspaniałe zdjęcia Artura Reinharta jak zwykle świetnie korespondują z treścią filmu Kędzierzawskiej. Filmowane pejzaże odbijają uczucia i emocje bohaterów, budują niezwykły pomost pomiędzy poetyką, sielanką dzieciństwa, a realizmem zwykłej, brutalnej, upominającej się już o bohaterów rzeczywistości. I wskazują, że beztroska, która cechuje chłopców nie jest przywilejem ich wieku, ale koniecznością wobec okrutnego "tu i teraz".