Trzecia płyta pianisty i kompozytora Jaume Vilaseca stojącego na czele formacji jazzowej składającej się z ważnych postaci sceny muzycznej Barcelony: saksofonisty Victora de Diego, basisty Dicka Them i perkusisty Ramona Díaza. Grający na instrumentach perkusyjnych Roberto Faenza uzupełnia brzmienie zespołu, który od wydania Fotografíes (Dindi Records 1999) zajmował pierwsze szeregi w tak bogatym i konkurencyjnym jazzie katalońskim.
Aquí i Allá (Discmedi 2002) umocniła styl kompozycji Vilaseca, definiując go muzyką bez granic, latynoską i śródziemnomorską, przestrzeniami muzycznymi stającymi się autentycznymi pejzażami, których melodie i improwizacje mieszają języki i komunikują się ze sobą.
World Songs (Discmedi 2005) przedstawia kolekcję pocztówek ze znanych miejsc, piosenek, które wychodzą z pamięci zbiorowej, przestają być rozpoznawalne i przekształcają się w innowacyjne i wolne - stają się czystą muzyką twórczą.
Osobowość kompozycji, zaangażowanie muzyków, głębia i ryzyko widoczne w interpretacji i w możliwościach poszczególnych instrumentów, pozwolają, żeby korzenie rytmów i melodii w pełni naturalnie współżyły i stopiły się razem.
Witamy nad Morzem Śródziemnym, w Północnej Afryce, w Andaluzji, na Karaibach, w Brazylii....
Jaume Vilaseca Quartet ma na swoim koncie wiele występów w Katalonii i w Hiszpanii, a jego spektakularny debiut międzynarodowy miał miejsce w Beirucie w maju 2002 roku.
We wrześniu 2004 roku zrealizował pierwszy wyjazd do Ameryki Południowej, gdzie odbył tournée po różnych festiwalach jazzowych w Kolumbii (Manizales, Cartagena, Medellín...), które spotkało się z dobrym przyjęciem publiczności i krytyki.
Należy również podkreślić występ podczas ostatniego festiwalu jazzowego w Yecla (Murcia) w towarzystwie takich sław jak trio Jorge Pardo, Anna Luna Quartet, La Vella Dixeland, itd.
Muzycy
Jaume Vilaseca, fortepian
Ramón Díaz, perkusja
Dick Them, kontrabas
Víctor de Diego, saksofon
Roberto Faenzi, instrumenty perkusyjne