6. FESTIWAL KINA NIEZALEŻNEGO "OFF JAK GORĄCO"
10 - 12 czerwca 2011 r., Kino Charlie
Organizatorem imprezy jest KINO CHARLIE w Łodzi.
Wstęp
Program - bloki konkursowe
Werdykt
Jury
Plakat
Regulamin
Formularz zgłoszeniowy
Warsztaty filmowe Krzysztofa Ptaka
Piotr Pasiewicz przedstawia...
Filmowe Podlasie Atakuje
Replika festiwalu "Łodzią po Wiśle"
EUROSHORTS 2010
Pokaz filmów skate'owskich
Mistrzowska Szkoła Andrzeja Wajdy
JURY
KRZYSZTOF KALINOWSKI
Starszy wykładowca na Wydziale Operatorskim I Realizacji Telewizyjnej oraz na Wydziale Organizacji Produkcji . Właściciel firmy producenckiej Media Center.pl, która zajmuje się realizacja teledysków, spotów reklamowych i wyborczych, filmów dokumentalnych, reportaży oraz producent programów ,,Ekologiczne Wieści'', cykl reportaży "Ojcowizna", "Modna.tv" realizator audycji telewizyjnych w TVP 1, TVP 2, TVP SPORT oraz TVPHD.
Początkowo był kierownikiem artystycznym w wydawnictwie "Natura" oraz wykładał w Wyższej Szkole Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi.
Od 1991 do 2008 był realizatorem audycji telewizyjnych i operatorem kamery w TVP S.A w Łodzi. Realizował programy rozrywkowe, informacyjne, dokumentalne, sportowe ( Koncert Solidarności, WOŚP, ŁWD, Wieczory Wyborcze ...). Pracował przy realizacji reportaży, filmów dokumentalnych i newsów telewizyjnych (blisko 3 tysiące realizacji). Współpracował z programami informacyjnymi w TVP1, TVP2 i TVP3 i TVP Polonia - Wiadomości, Telexpress, Panorama, Kurier, Wieści Polonijne; realizacja autorskiego programu "Sztuka fotografii" (5 lat na antenie TVP) i "Modna.tv";
Autor zdjęć cyklu m. in "Klasztory Polskie", Magazyn 997; współautor scenariusza i współreżyser filmu dokumentalnego - "Moja Polskość" dla TVP 2 Współpraca z magazynami reporterskimi: "Telekurier" TVP 3 i "Ekspres reporterów" TVP 2Zorganizowanie akcji pomocy polonijnym dziennikarzom na Białorusi i realizacja reportażu "Za... głosem znad Niemna" Realizacja programów dotyczących Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008.
OSIAGNIĘCIA
2008 - Srebrna Odznaka Przyjaciela Związku Harcerstwa Polskiego
1999 - Brązowa Honorowa Odznaka Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego za zasługi dla rozwoju fotografii;
1991 - członek Związku Operatorów Obrazu i Dźwięku
1990 - I nagroda za fotografię oraz wyróżnienie za zestaw przeźroczy w II Międzynarodowym Biennale Fotografii Naturystycznej;
1987 - Honorowa Złota Odznaka XXVI LO
MARIOLA WIKTOR
Dziennikarka filmowa, jurorka i członek FIPRESCI (Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych).Absolwentka polonistyki i kulturoznawstwa UŁ.
Obecnie jest Dyrektorem Programowym Forum Kina Europejskiego Cinergia i członkiem Komisji Selekcyjnej Debiutów w Europejskiej Akademii Filmowej. Współpracuje m.in. z "Filmem, "Kinem", "Wysokimi obcasami", Twoim stylem" , "Zwierciadłem", "Panią" Jest stypendystką studium dziennikarskiego Wolfson College w Cambridge w Anglii.
Pod patronatem Instytutu Kultury Polskiej przygotowała i zorganizowała III Festiwal Filmu Polskiego w Londynie dla publiczności brytyjskiej. Bywalczyni wielu polskich i zagranicznych festiwali filmowych oraz międzynarodowych seminariów. Publikuje korespondencje, relacje, recenzje oraz wywiady z wybitnymi i cenionymi w świecie ludźmi kina.
PIOTR PASIEWICZ
Grafik, rysownik, performer, a przede wszystkim konsekwentny kreator świata, w którym przesiąknięte metafizyką kształty wyłaniają się ze spontanicznego aktu twórczego. O sobie mówi "samouk", choć studiuje na ASP w Łodzi na Wydziale Malarstwa i Grafiki, oraz "grafomówca", bo porozumiewa się poprzez sztukę.
OSIĄGNIĘCIA: Liczne wystawy: m.in. w słynnym Forum Fabricum, Pałacu Scheiblera, Muzeum Kinematografii w Łodzi, na V Festiwalu Dialogu Czterech Kultur, Instytucie Historii Sztuki we Wrocławiu i na Międzynarodowym Festiwalu Animacji "Reanimacja". Autor oprawy graficznej płyty L.Stadt oraz tomików poezji Marciusza Moroń.
INSPIRACJE: Fascynują mnie opozycje, które wzajemnie się wykluczają, jednocześnie nie mogąc bez siebie funkcjonować. Martwe rodzi żywe, giętkość transformuje w skostniałość, aby za chwilę znów zrzucić utrwaloną postać. Staram się podążać własną drogą, choć etap "konsumowania" cudzych prac mam za sobą, cenię sobie twórczość Boscha, Durera, Goyi, Muncha, Bruna Schulza, Kandinsky'ego, Pollocka, Bacona, Schiele'ego, Lebensteina, Brzozowskiego, Malewicza, Stażewskiego, Wróblewskiego, Wojtkiewicza i Nowosielskiego. Największą inspiracją pozostaje jednak życie samo w sobie, które manifestuje się także poprzez wyobraźnię.
PLANY: "Bycie w drodze" - to moje podstawowe założenie twórcze i plan na życie. Mam nadzieję, że droga skończy się w jasności, która zaowocuje nie tylko spokojem wewnętrznym, ale także cyklem prac.
|
|
Repertuar
Wydarzenia
zapisy trwają do 4 października! Ważna informacja! październik 2024 - czerwiec 2025
Kino
|